I Ty możesz zostać Ceprem/Ceperką Roku 2017!

Gwiazdy tegorocznego Festynu Białczańskiego!
Czerwiec 8, 2017
Harnaś Roku może być tylko jeden
Lipiec 20, 2017

I Ty możesz zostać Ceprem/Ceperką Roku 2017!

Zabawne konkurencje w połączeniu z dawką dobrej muzyki – oto, co w skrócie zadzieje się już w sobotę, 5 sierpnia, w Białce Tatrzańskiej. Jedną z proponowanych przez nas atrakcji są odbywające się każdego roku Wybory Cepra i Ceperki Roku. Czym są i na czym polegają? Czytaj dalej!

Wybory Cepra i Ceperki, czyli jak z turysty zrobić górala?

Wybory Cepra i Ceperki Roku to jeden z najciekawszych punktów naszej imprezy. Podczas wielu zabawnych, lecz wymagających konkurencji, nasi kandydaci i kandydatki zmierzą się z wieloma wyzwaniami rodem z podhalańskich rejonów. Ich celem jest wyłonienie zwycięzców, którzy najsprawniej poradzą sobie z podhalańskimi konkurencjami oraz nagrodzenie ich atrakcyjnymi upominkami.

Wśród zadań znajduje się np. pakowanie plecaka na czas – każdy z kandydatów musi pomieścić w nim wszystkie przygotowane rekwizyty: konserwy, karimatę, przewodniki, butelkę wody mineralnej, parasol i ciupagę dla Panów, dla Pań parasol i duży wałek do ciasta. Kolejna konkurencja to bieg z tak wypchanym plecakiem po torze przeszkód tak, aby nie upuścić parasolki, ciupagi lub wałka. Wśród zadań, które czekają na uczestników zmagań znajdują się również slalom z otwartym parasolem, po dużych kamieniach – otoczakach, a także skok z kamienia do koła o średnicy 50 cm. Ci, którzy przetrwają to zadanie, przechodzą do kolejnego zadania, czyli wypicia „z gwinta” zapakowanej do plecaka wody mineralnej, po czym rozpakowania ekwipunku. Warto podkreślić, że jeżeli któryś z elementów nie został wykonany poprawnie, zawodnicy wracają na miejsce startu. Kandydaci na Cepra i Ceperkę Roku muszą ponadto wykazać się umiejętnościami manualnymi, intelektualnymi i rzecz jasna odrobiną góralszczyzny, toteż oceniani są w konkurencjach śpiewu i tańca góralskiego oraz tłumaczenia gwary góralskiej na język literacki. Przed kandydatami moc wyzwań, którym każdego roku towarzyszy olbrzymia dawka dobrego humoru i pozytywnej energii.

No i co ważne, uczestnicy zmagań, którzy dotrą do mety z najlepszymi wynikami mogą liczyć na pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz atrakcyjne nagrody! Chcesz dołączyć do grona odważnych uczestników naszej zabawy? Zapraszamy na parking Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Zapowiada się super zabawa – nie może Cię zabraknąć! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *